Cała szkoła czyta dzieciom – październik 2018

czyt1

Akcja „Cała szkoła czyta dzieciom” jest pomysłem na to, aby wzajemnie zarażać się pasją czytania oraz żeby starsi zrobili coś wartościowego dla młodszych. A to, jak się okazuje, nie jest trudne!
Tak więc gdy październik miał się ku końcowi, a listopadowe Święto Zmarłych stało już w progu, razem z Rodzicami naszych uczniów - p. Elą Ambrozik, p. Dorotą Kulik, p. Beatą Kowalczyk i p. Maćkiem Kujawskim, zdecydowaliśmy się przeczytać naszym Milusińskim opowiadanie o przemijaniu i śmierci.
I choć nie jest łatwo rozmawiać z dziećmi na tak trudne tematy, to bajka pt. „Amelka i motyle”, autorstwa Pawła Księżyka pokazała, że wszystko co smutne i bolesne kiedyś zamieni się w radość podobnie jak życie gąsienic, które opuszczają kokon, by stać się kolorowym motylem.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i poświęcony czas.

czyt3