Gminny etap 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

W dniu 22 marca 2018 roku odbył się gminny etap 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, w kategorii klas 0-III byli to: Matylda Kowalik, Gabriela Górska, Paweł Jakubczyk, w kategorii klas IV-VI Gabriela Wróblewska, Marianna Paciorek, Igor Kostka natomiast kategorię klas VII, II-III gimnazjum reprezentowała Julia Jabłońska.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, młodzi recytatorzy prezentowali się w klasycznych utworach poetyckich i prozatorskich autorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dla słuchających była to prawdziwa uczta duchowa, ponieważ niektórzy potrafili genialnie oddać nastrój i wymowę recytowanych tekstów oraz sprawić, że widownia siedziała zasłuchana, przeniesiona w świat poetyckich wyobrażeń. Za pełną emocji interpretację mówionych przez siebie utworów uczennica naszej szkoły Julia Jabłońska otrzymała wyróżnienie, w kategorii klas VII, II-III gimnazjum.

Wszystkim uczniom gratuluję i bardzo dziękuję za przygotowanie się do konkursu.

Małgorzata Gozdołek