IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

tabliczka

Dziś 4 października, przypada  IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu

zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć „tabliczkowe działania”,

mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą również wziąć udział w akcji udowodniając,

że znajomość tabliczki mnożenia przydaje się również w dorosłym życiu.

W tym roku do akcji zgłosiło się  5 854 szkół

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.

Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł

EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbędzie się rozszerzona wersja obchodów tego święta.

Oprócz zabaw i egzaminów w szkole zorganizowane zostały 2 Patrole,

które przeprowadzą egzaminy w Konstancinie.

Członkowie Patroli zaopatrzeni w losy z tabliczką mnożenia oraz kolorowe transparenty,

będą przepytywać przypadkowych przechodniów. Każdy chętny, kto odpowie poprawnie

na wszystkie „tabliczkowe” pytania otrzymuje odznakę  Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Życzymy miłej zabawy i liczymy na duże grono Ekspertów Tabliczki Mnożenia.