Ogólnopolska Akcja Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 8.06.2018 r. o godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły kolejny raz wezmą udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa a także pokazanie i udowodnienie, że pomimo złych statystyk czytamy i co najważniejsze lubimy czytać.

Wspólne czytanie, które odbędzie się na boisku szkolnym, rozpocznie Pan Dyrektor. Następnie uczniowie z klas IV a i IV b przeczytają fragmenty książki Joanny Olech, pt. „Dynastia Miziołków”. Później wszyscy będą czytali swoje ulubione książki.

Po zakończeniu ogólnego czytania nastąpi wręczenie nagród w konkursach literacko-czytelniczych, które odbyły się jako imprezy towarzyszące akcji czytania. Konkurs „Mistrz pięknego czytania” dla klas I-III, „Mali autorzy baśni” dla klas IV-VI oraz konkurs fotograficzny „Sleevface” w klasach od IV- III gimnazjum  i konkurs na „Przebranie za ulubioną postać literacką” dla wszystkich uczniów począwszy od „zerówki”.

Finałem Akcji Czytania w naszej szkole będzie przedstawienie, pt.„Pchła Szachrajka”, w wykonaniu uczniów szkolnego koła teatralnego. Scenariusz przedstawienia oparty jest na oryginalnych tekstach poety Jana Brzechwy, którego wiersze są znane i lubiane przez dzieci i dorosłych.

Po zakończeniu Akcji Czytania ok. godz. 11.30, z okazji Dnia Dziecka, Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na przysmaki z grilla i lody.

Link do strony dotyczącej Ogólnopolskiej Akcji Czytania: www.czytamy.org

Zapraszamy!