mamy tu wszystkie nowości...

Pierwszy dzień wiosny 2018

Tradycyjnie 21 marca świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Korytarze naszej szkoły ożywiły kolorowe dekoracje. Pojawiły się wiosenne kwiaty oraz tęcza stworzona z obrysów rąk wszystkich uczniów naszej szkoły, a na przerwach rozbrzmiewała wiosenna muzyka. Potem „przepytywaliśmy” z wiedzy o porach roku. Okazało się, że jest ona na całkiem dobrym poziomie!

konkurs

Odbył się również pokaz mody ekologicznej, w którym poszczególne klasy zaprezentowały swoje dzieła z folii, butelek i kartonów - być może nie były wygodne, ale z pewnością ekologiczne i efektowne! Kreacje oceniało jury i miało nie lada problem, ponieważ niektóre klasy stworzyły nie tylko pomysłowe, piękne i zaskakujące stroje, ale i w niecodzienny sposób je zaprezentowały. VII klasa zainscenizowała scenkę oświadczyn, trzeba to było zobaczyć…

wiosna51

Ostatecznie sześć klas zajęło 1 miejsce i otrzymało słodkie upominki. Gratulujemy klasom: II, IV a, V, VI, VII i III gimnazjum.

wiosna4

Niemniej zaskoczyli nauczyciele, którzy przygotowali przedstawienie na podstawie wiersza J. Brzechwy „Dwie krawcowe”. Tekst został odpowiednio zmieniony i akcja rozgrywała się w Słomczynie. Nasze nauczycielki wcieliły się w mieszkanki, potrzebujące nowych strojów na wiosnę, a pan Dyrektor brawurowo odegrał …dyrektora, ojca słomczynianek.

wiosna6

Dziękujemy za zaangażowanie: uczniom, wolontariuszom, nauczycielom, rodzicom za nagrody w konkursach i wszystkim za dobrą zabawę!