TAK ŚWIĘTOWALIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI „Pisk Białego Orła”

9 listopada 2018 r. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę szkolne koło teatralne wraz z chórem szkolnym zaprezentowało spektakl pt. „Pisk Białego Orła”. Autorem scenariusz jest Adam Szafraniec. Fabuła przedstawienia osnuta jest wokół historii wiejskiej rodziny, której członkowie, ojciec i syn, wyruszają na front w czasie I wojny światowej. Symbolem wolnej Ojczyzny – Polski jest Biały Orzeł, którego głos, słyszalny w duszach Polaków, daje siłę do walki i nie pozwala tracić nadziei na odzyskanie wolności. Odwołania do wydarzeń historycznych oraz literatury czasu zaborów są przepełnione nostalgią i miłością do Ojczyzny. Spektakl został wzbogacony muzyką, która budowała nastrój i emocje. Finałem przedstawienia był taniec z biało-czerwonymi szarfami, które na zakończenie utworzyły flagę narodową.

Wszystko to sprawiło, że uczestniczyliśmy w prawdziwej lekcji historii, przenieśliśmy się w ten trudny dla Polaków czas, dzięki któremu dzisiaj jesteśmy wolni.

przed1

przed11