Wymiana ze szkołą w Pisogne

W dniach 20.09 – 27.09.2011 kasa I gimnazjum z Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie uczestniczyła w międzynarodowej wymianie uczniów w Pisogne. Podczas pobytu uczniowie mieszkali u rodzin włoskich poznając w ten sposób ich  tradycje i obyczaje. Zwiedzili jedno z piękniejszych miast włoskich - Weronę. Uczestniczyli w ciekawych grach terenowych w Pisogne. Poznali system edukacyjny szkoły włoskiej.  Dużą atrakcją dla młodzieży  coroczny  Festyn Grzyba i Pieczonego Kasztana.  Udział w tego typu wyjazdach integruje młodzież oraz pomaga w nauce języka angielskiego i włoskiego.  Uczniowie przekonali się, że Włosi  są bardzo otwarci, mili i gościnni. Niektóre przyjaźnie będą trwały bardzo długo. Zespół Szkół  nr 4 w Słomczynie będzie gościł uczniów z Pisogne w październiku tego roku.

Spotkanie z Burmistrzem Pisogne

Spotkanie w parku

Zdjęcie grupy w amfiteatrze.

Zajęcia w szkole

Zajęcia w szkole w Pisogne.

Poznajemy sekrety włoskiej kuchni.

Przed Koloseum w Weronie.

Przygotowujemy jadalne kasztany na festyn w Pisogne.

Przygotowujemy jadalne ksztany na festyn w Pisogne.