Pierwsza rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 4 w Słomczynie

dsc_0148_str.jpg

29  kwietnia 2016 r. świętowaliśmy 1. rocznicę nadania naszej szkole imienia oraz poświęcenia sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się od przejścia całej społeczności szkolnej do kościoła parafialnego w Słomczynie.  Marsz był bardzo podniosły, ponieważ prowadził go poczet sztandarowy. W kościele została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ksiądz proboszcz Jacek Dzikowski.

dsc_0166-str.jpg

dsc_0165-str.jpg

Następnie udaliśmy się na pobliski cmentarz, na którym znajduje się symboliczny grób naszego Patrona. Nauczyciele, uczniowie, Przewodniczący Rady Rodziców  złożyli wieńce i zapalili znicze na grobie Jana Mejstera oraz na grobach innych żołnierzy poległych za Ojczyznę.

dsc_0232-str.jpg

dsc_0235-str.jpg

Pan dyrektor wygłosił przemówienie, w którym przypomniał sylwetkę naszego Patrona, podkreślił rolę nauki  i pracy na rzecz Ojczyzny. Uświadomił uczniom, jak ważna jest pamięć o ludziach, którzy poświęcili życie, abyśmy  mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju.

dsc_0244-str.jpg