Druga rocznica nadania imienia Jana Mejstera Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 4

Jan Mejster

„Naród, który nie zna swoje przeszłości, umiera
I nie buduje przyszłości.”
Jan Paweł II

12 maja 2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona, związany z drugą rocznicą nadania naszej szkole imienia Jana Mejstera - nauczyciela szkoły w Słomczynie w latach 1937–39, a zarazem żołnierza 2. Pułku Ułanów Grochowskich, zamordowanego w 1940 r. przez NKWD w Charkowie.
Kilka dni przed planowanymi obchodami przedstawiciele kl. III gimnazjum przypomnieli wszystkim uczniom postać Jana Mejstera, przedstawiając przygotowane przez siebie prezentacje medialne o Jego życiu, pracy i walce.
W głównym dniu obchodów uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w intencji Patrona szkoły oraz wszystkich polskich żołnierzy zamordowanych w ramach tzw. Zbrodni Katyńskiej.
Następnie złożyli wieńce i zapalili znicze na symbolicznej mogile Jana Mejstera, znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Słomczynie, zaznaczając w ten sposób, że dumni z narodowej przeszłości możemy budować swoją własną przyszłość.