twoja ulubiona szkoła...

OLIMIPADA W SOCZI 2014 - ZACZĘŁA SIĘ

artur_1

artur.jpg

Artur, trzymamy kciuki!

Mieszkaniec Cieciszewa, wychowanek Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw Słomczyn” Artur Nogal zakwalifikował się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Całe swój życie poświęcił sportowi. Ma dopiero 23 lata, a na koncie tytuł Mistrza Świata Juniorów z Moskwy w 2010r, wielokrotne zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwo Polski seniorów z grudnia poprzedniego roku.

Nikt nie spodziewałby się, że skromny chłopak z małej miejscowości pod Warszawą osiągnie takie sukcesy. Tak jak już wspomniałam zaczynał trenować w Słomczynie pod okiem trenerów- p. Bożeny Goss oraz p. Tomasza Kuczy. To oni zaszczepili w Arturze pierwiastek sportowej zaciętości. Bez zatrzymania szedł do przodu, zbierając kolejne sukcesy. W liceum zmienił klub, przeszedł z UKS „ZRYW Słomczyn” do RKS Marymont Warszawa, gdzie pod czujnym okiem trenera Andrzeja Święcickiego doskonalił swoje umiejętności. Aż do marca 2010r, gdzie w rosyjskiej Moskwie, po 37 latach Polska otrzymała nowego Mistrza Świata Juniorów. Lecz przygoda Artura ze sportem nie skończyła się na tym. Kolejne 4 lata to dla niego czas ciężkich treningów, ale też obronienia pracy licencjackiej na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego. W tym sezonie członek kadry narodowej dobrze zaprezentował się w cyklu 4 zawodów Pucharu Świata Calgary/Kanada/, Salt Lake City /USA/, Astana /Kazachstan/, Berlin, co dało mu kwalifikację olimpijską. Swoją formę i dobry poziom pokazał również pod koniec grudnia w Zakopanem, gdzie zdobył Mistrzostwo Polski na dystansie 500m. 

31 stycznia wręczone zostały nominacje olimpijskie i złożone przysięgi, a potem zostanie tylko, dla zawodników ciężka praca, a dla nas kibiców – wspieranie ich w tym ważnym czasie. Arturowi życzymy dużo szczęścia oraz wytrwałości w dążeniu do celu!

Na Olimpiadzie w Soczi Artur startować będzie na dystansie 500m. w poniedziałek 10 lutego w godzinach  14.00 – 17.25. !!! Strefa kibica zorganizowana będzie w Domu Ludowym w Słomczynie.

NA

Jedź! Artur, Jedź!!!!