TAK ŚWIĘTOWALIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI “Pieśń ujdzie cało!”

,,Płomień rozgryzie malowane dzieje,

Skarby mieczowi spustoszą złodzieje,

Pieśń ujdzie cało!’’

Adam Mickiewicz,  ,,Konrad Wallenrod”

Te słowa , to motto ,, spotkania” z pieśnią patriotyczną , które odbyło się w naszej szkole 13XI 2019r. ,w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sali gimnastycznej wybrzmiały słowa znanych , wspaniałych pieśni, które towarzyszyły walczącym o wolność Polakom, ale też współczesne teksty , mówiące prosto, szczerze o tym, kim jest ,,Polak mały”.

To w pieśni przetrwała tęsknota, umiłowanie Ojczyzny, gotowość do poświęcenia , a nawet oddania życia za niepodległość Polski.

Wszystkim ,, walczącym” piórem, muzyką, wrażliwością, oddaliśmy cześć każdym słowem, każdym dźwiękiem.

Dziękuję za współpracę Pani Magdzie Węgrzynowskiej, opiekunowi Samorządu Szkolnego oraz przedstawicielom Samorządu : Frankowi Ambrozikowi , Zuzi Jakubczyk, Kasi Milewskiej i Krzyśkowi Paciorkowi za poprowadzenie festiwalu.

Dziękuję niezawodnej ekipie technicznej: Panu Marcinowi Ambrozikowi i  Jankowi Pięcie- uczniowi klasy III gimnazjum.

Ufam, że w Naszej Szkole ,,pieśń uszła cało” , a ta szczególna lekcja muzyki była lekcją niewymuszonego patriotyzmu.

Barbara Daniszewska

piesn1