twoja ulubiona szkoła...

Wymiana zagraniczna z zaprzyjaźnioną szkołą w Pisogne

pisogne3

Na przełomie września i października uczniowie naszej szkoły gościli we włoskim miasteczku – Pisogne. Młodzież została przyjęta bardzo serdecznie, włoscy przyjaciele zapewnili mnóstwo atrakcji. Zadbali o to, aby uczniowie naszej szkoły mogli poznać zwyczaje i kulturę włoską oraz zasmakować znakomitej włoskiej kuchni. Odbyło się wiele  spotkań integracyjnych, w czasie których młodzież mogła się poznać i zaprzyjaźnić. Uczestnicy wymiany zwiedzili także urokliwe włoskie miasta: Weronę, Brescię i Bergamo.

pisogne5

Bardzo interesująca była wycieczka do Val Camonica, gdzie znajduje się jedno z największych na świecie skupisk prehistorycznych petroglifów.

pisogne4

Młodzież uczestniczyła także w festiwalu kasztanów i grzybów w Pisogne.

W październiku to Słomczyn gościł uczniów z włoskiej szkoły. Rewizyta była równie udana i obfitowała w wiele okazji do integracji, wspólnej zabawy i nauki. Uczniowie spędzili czas na wycieczkach: w Muzeum  Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w Zamku Królewskim, w Muzeum Historii Żydów Polskich.

pisogne2

Nasi goście uczestniczyli w słodkich, czekoladowych warsztatach „W kuchni z E. Wedel”. Spotkanie uczniów naszej szkoły z przyjaciółmi z Pisogne było bardzo udane i pełne niezapomnianych wrażeń.

Młodzież wzbogaciła się o nowe, nieocenione doświadczenia. Poznała inną kulturę,  miała możliwość mieszkania z włoską rodziną, szlifowała umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Takie wymiany mają ogromną wartość i mamy nadzieję na kontynuowanie tej tradycji już w przyszłym roku.

warszawa1